درباره ما | استودیو و پادکست تن‌پی‌ام

درباره استودیو تن‌پی‌ام

استودیو تن‌پی‌ام، یک استودیوی تخصصی با تیم و تجهیزات حرفه‌ای ضبط است که از تولید اختصاصی پادکست و وُدکست، آهنگ سازی، تدوین، میکس/مسترینگ تا انتشار سینگل و آلبوم  در پلتفرم‌های iTunes, Spotify و Amazon Music را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید در قسمت سرویس‌ها و خدمات با ما و کاری که انجام می‌دهیم بیشتر آشنا شوید.

درباره پادکست تن‌پی‌ام، ١٠شب

10PM Podcast
10PM Podcast
اپیزود٠٠ - معرفی پادکست ١٠شب
/

. من اشکانم، صدایی که هر شنبه راس ساعت۱۰ شب از پادکست ما می‌شنوید. از سال‌ها پیش هر ثانیه‌‌ام با موسیقی سپری شده.  با موسیقی، جهان ذهنیم تغییر کرده و هر فصل‌اش رنگ تازه‌ای می‌گیرد.

من معتقدم که موسیقی سیال‌ترین جریانی است که احساسات آدم‌ها را زیر و رو می‌کند و اثری دائمی از خود بجا می‌گذارد.
10PM Podcast
10PM Podcast
اپیزود٠٠ - معرفی پادکست ١٠شب
/

تولد پادکست

در تمام این سال‌ها شب‌های زیادی را با رفیق‌هایی که امروز بیشتر آن‌ها موزیسین‌های حرفه‌ای هستند موزیک زدیم و خواندم. اگر ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های موجود برای هنرمندان عرصه موسیقی وجود نداشت چه تجربیاتی که از این رهایی و جاری شدن با موسیقی همراه آدم‌ها و جمعیت‌های مختلف بدست نمی‌آوردیم!.. خوب در نهایت نباید تسلیم شد و باید ادامه داد.  قوانین ضبط و نشر موسیقی و دستورالعمل‌های اجرایی، نقطه مقابل علایق و سبک زندگی آدم‌هایی مثل ما است. ما در نهایت به فکر ضبط پادکستی افتادیم که در آن این دغدغه مدام را با آدم‌هایی شبیه به خودمون به اشتراک بگذاریم.

اینجا می‌خواهیم از هنرمندانی بگوییم که کمتر دیده شده‌اند یا اصلا دیده نشده‌اند و فقط برای دل خودشان زدند و خواندند، از بندهای خارجی و ایرانی بگوییم و البته از مشکلاتی که در همه این سال‌ها با آن درگیر بوده‌اند. پیدا کردن و گپ زدن با این آدم‌ها و از آن‌ها گفتن، چشم‌اندازی است که من و تیمی که درگیر تولید پادکست تِن.پی.ام‌ هستیم، داریم.

چرا شب را برای اسم و زمان انتشار این پادکست انتخاب کردیم؟

چون فکر می‌کنم آدم‌ها با غروب آفتاب و نزدیک شدن به شب از روزمرگی‌های زندگی ماشینی فاصله می‌گیرند و می‌توانند لحظاتی را در سکوت و آرامشی که تاریکی با خود می‌آورد، به صدای درونشان گوش کنند. وقتی که شهر با خمیازه‌ای بلند در سکوت فرو می‌رود، این فرصت برای آدم‌هایی که قدر آن را می‌دانند بوجود می‌آید. ممکن است متن پادکست در روزهای هفته نوشته شده باشد اما ضبط آن قطعا در سکوت و حال و هوای شب انجام می‌شود.

چرا شنبه را برای انتشار این پادکست در نظر گرفتیم؟

چون می‌خواستیم شنبه به عنوان اولین روز هفته با حال خوبی شروع شود. موسیقی همچون مُسَکنی در رگ‌ها جاری می‌شود.

همزمان با انتشار پادکست، فعالیت‌های دیگری هم در مجموعه تعریف شده است که در راستای همان هدف کلی یعنی گفتن و شنیدن، درک و شناخت موسیقی است. فعالیت‌هایی مثل تهیه زیرنویس فارسی برای مصاحبه‌‌های موزیسین‌های آیکونیک، آشنایی و شناخت ابعاد تازه‌ جهان‌بینی و زندگی آن‌ها، جدیدترین آلبوم‌ها و… . این محتوای اختصاصی به سلیقه گروه تن.پی.ام تولید و منتشر می‌شود.

پ.ن

سالی که گذشت(۲۰۱۹/۱۳۹۹) سخت‌ترین سال برای بشر در ۲دهه اخیر به ویژه هنرمندانی بود که امکان اجرا نداشتند. همه‌گیری کوید-۱۹ کنسرت‌ها و تورهای زیادی را کنسل کرد، کلاس‌های نوازنده‌ها و هنرمندهایی که از راه تدریس گذران زندگی می‌کردند لغو شد، گیک‌ها و برنامه‌های زنده جمعی و چند۱۰تا چیز مثل این همگی تعطیل شدند. در چند قدمی پایان قرن14 هستیم. با ورود به قرن جدید می‌توانیم با گوش دادن و دیدن آثاری که هنرمندان خلق می‌کنند، به نشر و گسترش موسیقی، این رایحه غنی بشر، کمک کنیم.

.ما اینجا از موزیک می‌گوییم و پیشنهاد می‌دهیم .

ضبط پادکست تن‌پی‌ام در تاریخ ۱۶فروردین ۹۹ بعد از انتشار اپیزود۰۴ با عنوان قرنطینه به مدت دو سال متوقف شد. هم اکنون در تاریخ ۱مرداد ۱۴۰١ در حال بروزرسانی زیرساخت‌ها و تنظیم تقویم جدید برای ضبط و انتشار سری جدید هستیم.